Slide background

Doporučená literatura

Učit se čchi kung pouze z knih, nepovažuji za příliš moudré rozhodnutí. V knihách existuje spousta informací, které člověk, neznalý základních principů těchto cvičení nemusí správně pochopit a jeho snaha a cvičení se mohou v tom lepším případě pouze minout účinkem, v tom horším případě si takový cvičenec může i ublížit. Nejlepší možností výuky čchi kungu je učit se přímo od mistra daného systému a pokud tato možnost není, pak je tady druhá možnost ,učit se od kvalifikovaného instruktora, který získal pověření a zkušenosti přímo od Mistra.

Přesto si dovoluji poukázat na určité knihy a materiály, které po mnohaletých zkušenostech s čchikungem považuji za mimořádně kvalitní, srozumitelné a které by mohly být v oblasti rozvoje osobnosti přínosem i pro nezasvěceného člověka a je možno se z těchto knih něco naučit.

  • Mezi první, pro mě srozumitelné knihy s tématikou čchikungu patřily dva díly knihy QIGONG - CVIKY PRO PRÁCI S VNITŘNÍ ENERGIÍ, jejichž autorem jsou Pavel Kala a Zdeněk Kurfirst.
  • Dále kniha ČCHI-KUNG PRO BOJOVÁ UMĚNÍ A ZDRAVÍ, autorem je doktor Yang Jwing-Ming
  • Obrovským přínosem pro mě byla kniha, kterou napsal Mantak Chia, TAO A LÉČIVÁ ENERGIE. Tato kniha byla pro mě hodně průlomová. Studoval jsem ji a praktikoval její doporučení v době, kdy jsem toho o čchi kungu mnoho nevěděl a doporučil bych ji jako jednu ze základních knih pro zájemce o opravdovou sebekultivaci a sebeléčení.
  • Pro zájemce, ktaří si chtějí přečíst zajímavosti o čchikungu, doporučuji knihu ČÍNŠTÍ SUPERSENZIBILOVÉ A ENERGIE ČCHI, autorem je Paul Dong a Thomas E. Raffill.
  • Pro člověka,který má zájem zabývat se čchikungem hloubkově a otevřít si dveře k základům vysoké školy čchikungu, doporučuji knihu Mistra Sü Ming-tchanga a Tamary Martynovové ČCHI-KUNG ČUNG JÜAN SPODNÍ TAN-TCHIEN. Tato kniha vám srozumitelným jazykem otevírá dveře školy Čung jüan, což je škola, která se řadí k vyšším úrovním čchikungu a jejíž Mistr, profesor Sü Ming-tchang čas od času přijíždí na Slovensko, kde pořádá semináře a tím nám umožňuje studium systému, aniž bychom museli cestovat do daleké Číny. Zároveň ale také poskytuje vážným zájemcům možnost studia v Číně, čehož už mnoho našich cvičenců využilo. Mezi jejich další knihy patří kniha ČCHI-KUNG ČUNG JÜAN TEORIE A PRAXE STŘEDNÍ TAN-TCHIEN, a kniha ČCHI-KUNG ČUNG JÜAN LÉKAŘSKÝ ASPEKT ČCHI KUNGU. Poslední knihou těchto autorů je kniha vydaná ve slovenském jazyce, kniha ČCHI-KUNG ČUNG JÜAN TRETÍ STUPEŇ VZOSTUPU, kterou bych doporučil spíše pokročilejším zájemcům o tuto tématiku.

Velmi zajímavé informace můžete nalézt také pokud kliknete na odkaz JINJANG.SK nebo ZYQ.SK

JSN Mini template designed by JoomlaShine.com
TOPlist