Slide background

Co je to čung jüan čchi kung

Čung jüan čchi kung je velmi staré umění kultivace lidské osobnosti, které ještě do nedávna nebylo přístupné západnímu světu. Ještě do nedávné doby se tento systém praktikoval pouze neoficiálně. Podle dochovaných informací se jedná o systém starý více než 7000 let. Vznikl tedy dlouho před vznikem světových náboženství, v provincii Čung Jüan, což je oblast, která se považuje za za kolébku vzniku čínské kultury. Předpokládá se, že především v této oblasti vznikl čüng jüan čchi kung, ovšem přesné datum je obtížné určit. Čung jüan čchi kung je velice rozsáhlý a po právu považován za celistvý.

V současné době neexistují žádná svědectví o podobném systému, který by takovou měrou zasahoval do všech oblastí lidského bytí. Systém je založen na prvcích, společných pro všechny živé organismy, podobně jako čínská lidová medicína: učení o energetických drahách, bioaktivních bodech, energii jin a jang apod. Je přizpůsoben evropskému životnímu stylu. Zvládnutí tohoto umění nevyžaduje zvláštní změny ve stravování, životním způsobu ani pracovním rytmu. Po určité době praktikování člověk samovolně na základě vlastních pocitů provede změny ve svém životě, aniž by si způsobil strádání například tím, že si bude odpírat své oblíbené jídlo, či měnit zaběhnuté zvyky. Systém slouží především k ozdravění člověka a následně k rozvoji jeho schopností. Cvičení jsou dostupná lidem různého věku. Díky tomuto systému se naučíme eliminovat stresové situace, dosáhnout vnitřní rovnováhy, optimizmu a zdraví. Mnohé prvky tohoto umění se podobají prvkům léčebných praktik využívaných jinými národy, např. slovanskými, jihoamerickými či africkými. Lze předpokládat, že kořeny, prameny a cesty technologie sebezdokonalování a rozvoje člověka jsou jednotné pro celou planetu a nezávisí na rase, nebo národnosti člověka.

Já sám mohu říct, že ač jsem prošel během svého života mnoho spirituálních metod rozvoje, vždy jsem se setkával s podobnými principy, ať už při cvičení, či léčbě druhých. Čung jüan čchi kung je nástroj, jehož prostřednictvím lze zlepšovat svůj zdravotní a duševní stav, zbavovat se nemocí, pochopit okolní svět, nalézt v tomto světě své místo, lépe zvládat své životní úkoly, dosáhnout štěstí - životního štěstí, štěstí vzájemného porozumění, štěstí uvědomělého výběru své cesty, jednoduše štěstí. Troufám si říci, že tato metoda kultivace otevírá člověku dveře. Dveře nejen ke zdraví, ale i k vlastním schopnostem a moudrosti. Také jsem přesvědčen, že tento systém je schopen navrátit člověku sílu. Životní sílu, která nám vlivem věku i nemocí nezadržitelně ubývá. Dává nám možnost pokračovat v životní pouti, dokončit to, co jsme nestihli dokončit, zlepšit kvalitu našeho života, zastavit čas a kousek se vrátit. Vrátit se kousek zpět. Omládnout. Žít kvalitní, zajímavý a soběstačný život. I k tomu vede praktikování tohoto umění.

Čung jüan čchi kung se řadí k vyšším úrovním čchi kungu a jeho praktikování přispívá k duchovnímu a fyzickému rozvoji člověka.

JSN Mini template designed by JoomlaShine.com
TOPlist